Dodaj komentarz:

Treść:
Podpis:
Wyślij
Zamknij
ZOBACZ NASZ PROFIL:

Gabinet "Terpia - Zdrowia"

Gabinet wyposażony jest w profesjonalny sprzęt i urządzenia.

Lampa Solux
Działanie biologiczne promieniowania podczerwonego to oddziaływanie cieplne na tkanki. Promieniowanie przechodzi przez skórę oraz tkankę podskórną i w ten sposób energia promieniowania zwiększa energię kinetyczną tkanek, a tym samych ich ocieplenie. Wytworzone ciepło jest pochłaniane przez krew, która płynąc w ustroju przekazuje je tkankom położonym głębiej.
Terapia wspomagająca odbudowę ruchowości stawów i mięśni.
Rozgrzewające ciepło powodujące niwelację przykurczów i bóli, przygotowujące Pacjenta do właściwej terapii masażu. Bardzo skuteczny element terapii, szczególnie w początkowej fazie dysfunkcji ruchowych.
Lampa jest wyposażona w 2 kolory filtrów:

 • czerwony – wykorzystywany w naświetlaniu stanów zapalnych tkanek miękkich oraz leczeniu trudno gojących się ran,
 • niebieski – do terapii przeciwbólowej w nerwobólach i przeczulicy

Wskazania:

 • przewlekłe i podostre procesy zapalne, a także reumatyczne stawów oraz części miękkich,
 • stany po urazach kończyn,
 • dyskopatie (zwłaszcza szyjne), nerwobóle i zespoły bólowe (np. rwa kulszowa),
 • stany po przebytym zapaleniu skóry i tkanek miękkich pochodzenia bakteryjnego,
 • odmrożenia,
 • przewlekłe stany zapalne jamy nosowej, zatok przynosowych, ucha zewnętrznego i stawów żuchwy,
 • porażenia spastyczne.

Wpływ promieniowania podczerwonego na organizm:

 • rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, co zwiększa przepływ krwi tętniczej przez tkanki,
 • reakcja ze strony naczyń głębiej położonych wg prawa Dastre-Morata (oddziaływanie na zachowanie się dużych naczyń w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej).
 • zmniejszenie napięcia mięśni,
 • podwyższenie progu odczuwania bólu,
 • wzmocnienie tempa przemiany materii,
 • pobudzenie receptorów cieplnych skóry i w efekcie powstanie reakcji odruchowych w narządach położonych głębiej.

Lampa do fototerapii FOTOVITA
Terapia lecząca zaburzenia wewnętrznych rytmów biologicznych:

choroby afektywności sezonowej (depresja jesienno-zimowa),
zaburzenia snu, spowodowane opóźnieniem i przyspieszeniem fazy zasypiania oraz pracą zmianową,
syndromu „jed lag”.

Działanie jasnego światła powodujące synchronizację wewnętrznych rytmów biologicznych, takich jak: czuwanie – sen, dobowe wahania temperatury ciała, rytm wydzielania niektórych hormonów. Regularne stosowanie fototerapii powoduje ustąpienie objawów chorobowych.
Terapia poprawia samopoczucie i efektywność pracy. Jasne światło przywraca radość życia, a przy odpowiednio wczesnym zastosowaniu terapii – wiele objawów i zaburzeń w ogóle nie występuje. Terapia nie daje żadnych skutków ubocznych, jakie ujawniają się przy środkach farmakologicznych. Polecana osobom w każdym wieku. Może być stosowana przez kobiety w ciąży i podczas karmienia. W Skandynawii od wielu lat w prawie wszystkich szpitalach, portach lotniczych i wielu biurach znajdują się pokoje do fototerapii.

Elektrostymulator TENS – TERMO
Elektrostymulacja to wykorzystanie prądu galwanicznego do pobudzenia nerwów i uzyskania skurczów określonych grup mięśniowych w celu ich usprawnienia. Jest metodą wyjątkowo pomocną w procesie reedukacji siły i napięcia mięśni, szczególnie szkieletowych. W wielu jednostkach chorobowych z zakresu neurologii i ortopedii może być bardzo potrzebna, a nawet niezbędna, jednak nie zastąpi fizjologicznej funkcji mięśni. Oddziaływanie na mięsnie nagłym bodźcem elektrycznym powoduje jego skurcz, jednak nie udrażnia to w pełni skomplikowanego procesu aferentacji, eferentacji i sprzężeń zwrotnych, które regulują koordynację i precyzję ruchów. Terapia musi być zatem łączona z różnymi właściwymi rodzajami masażu i odpowiednio dobraną kinezyterapia. Polega na stosowaniu różnych impulsów prądu elektrycznego, powstałych w miejscach przerywania prądu galwanicznego.

Aparat przetwarza energię elektryczną w bezpieczny i skuteczny impuls, generujący w organizmie serię efektów fizjologicznych, takich jak uśmierzenie bólu, eliminację obrzęków, odczulanie itp. Skojarzone działanie impulsu o pośredniej częstotliwości z modulacją niskoczęstotliwościową z opaską do nagrzewania podczerwienią jest w stanie wytworzyć lecznicze jony, a następnie spowodować ich przeniknięcie do ogniska zakażenia organizmu, uzyskując podwójną skuteczność terapeutyczną, łączącą efekt działania elektroterapii i działania leku. Biologiczne pole elektryczne podobne do wytwarzanego przez organizm - może skutecznie aktywować komórki organizmu, regulować równowagę między elementami „yin” i „Yang”, wzmacniać funcje metaboliczne oraz popraawiać krążenie krwi w niektórych częściach organizmu. Pozwala zastosować terapie pobudzania tkanek poprzez nagrzewanie, masaż, terapię podeszwy, akupunkturę i ignipunkturę.